חיפוי קירות – משדרגים את המטבח

המטבח שלנו הוא חלק בלתי נפרד מחיי היום יום שלנו. המטבח הוא המקום בו אנו נמצאים, מארחים, אוכלים ומבשלים ולעיתים הוא תופס מקום רב בבית, נמצא במרכז הבית והוא אפילו המקום הראשון בו אנו נתקלים בעיצוב הבית – ולכן, אנשים רבים רוצים כי המטבח שלהם יהיה מקום מעוצב, יפה ומזמין. חיפוי קירות מטבח, היא אחת הדרכים לעצב את המטבח בסגנון שנרצה וגם לשדרג אותו. אבל איך עושים זאת נכון? התשובות בהמשך.

שלב ראשון – אבחנו את המטבח שלכם

לפני שאתם מחליטים על חיפוי קירות חשוב לאבחן את קיר המטבח שלכם. בדקו מה המרחק בין הקירות לארונות, כמה מקום יש לכם לאבני החיפוי, איזה סוג קיר יש לכם במטבח – האם מדובר בקיר גבס שזקוק לחיפוי דק יותר? האם זהו קיר בטון חזק שיכול להכיל כל חיפוי? איזה סוג חיפוי תרצו? קל לניקוי עשוי קרמיקה או חיפוי פסיפס בעל עיטורים שהוא דקורטיבי יותר? חשוב לעשות הכנה לפני רכישת החיפוי.

התאימו את החיפוי לסגנון העיצוב

את חיפוי קירות המטבח יש להתאים לסגנון העיצוב שלכם. לדוגמא: אם המטבח שלכם מעוצב בסגנון מודרני – תוכלו לחפות את הקיר באריחי קרמיקה קטנים ומבריקים. החיפוי יהיה נהדר לניקוי ושמירה מפני לכלוך. אם הסגנון עתיק יותר תוכלו לחפות את הקיר בגרניט עשויה עבודת יד או בחיפוי עשוי פסיפס, ולמראה כפרי ניתן לחפות את הקיר במראה של לבנים קטנות ממש כמו אבן ירושלמית.

חיפוי קירות – לבד או באמצעות אנשי המקצוע?

חיפוי הקירות, תאמינו או לא, זה לא עניין מסובך, ולעיתים עם זוג ידיים טובות וקצת ידע מוקדם ניתן לעשות זאת לבד: מדדו את הקיר העומד לרשותכם לפני קניית האבנים איתם תרצו לבצע את החיפוי ורכשו עוד כמה למקרה שישברו לכן כמה אבנים בזמן העבודה.

רכשו דבק מיוחד לחיפוי קירות אותו ניתן לרכוש בכל חנות לכלי עבודה. לפני תחילת העבודה הגנו על המטבח ועל השיש באמצעות ניילון או עיתונים, ועבדו לפי הוראות היצרן עם צלבי רווחים בין לבנה ללבנה שהדבק מאחד ביניהן.

כדי לחתוך את הלבנים בצורה מדויקת עבדו עם משחזת לחיפוי לבנים. אם תבחרו באיש מקצוע לעבודה דעו כי העבודה מתומחרת לפי מטר מרובע ולפי שעת עבודה בדרך כלל וכי בכל הנוגע לחיפוי קירות לא מדובר בעסק יקר, ובטווח הרחוק הבית משודרג ונראה טוב יותר.

סגור לתגובות.