קבלן פינוי פסולת- בעל מקצוע שכל אדם צריך להכיר

את קבלן הבנייה כולם מכירים אבל תפקיד פחות מוכר הוא תפקידו של קבלן פינוי הפסולת. איזה פסולת הקבלן צריך לפנות, מי אחראי לקרוא לו ומה יקרה אם לא תזמינו את שירותיו?

מי הוא קבלן פינוי פסולת?

מדובר בקבלן שחברתו אושרה ע"י המשרד להגנת הסביבה והוא מורשה לעבוד עם אתרי פינוי פסולת חוקיים שגם הם נבחרו ע"י אותו משרד. תפקידו לפנות סוגי פסולת שונים ולספק ללקוחותיו את כל הכלים על מנת שיוכלו לעשות זאת ביעילות, בצורה חוקית ובטוחה.

על אילו סוגי פסולת מדובר?

קבלני פינוי הפסולת מתעסקים בסוגי פסולת רבים כמו: פסולת אלקטרונית, פסולת גזם, פסולת תעשייתית והפסולת הנפוצה ביותר: פסולת בניין. מדובר בפסולת הנוצרת בתהליכי בנייה ושיפוצים. בארץ מדובר בדרך כלל על בטון, ברזלים, עפר, פלסטיק ועוד.

מי אחראי להזמין את שירותיו של הקבלן?

על פי החוק בישראל, בעל היתר הבנייה הוא האחראי על פינוי הפסולת ולכן בדרך כלל מדובר על קבלן הבנייה או איש פרטי שעושה שיפוץ או בונה בית בשטח שלו. על כן, בעל ההיתר הוא זה שאחראי להשכיר שירותים לפינוי הפסולת. פינוי פסולת בניין נעשה בעזרת משאיות הנושאות מכולות לפינוי פסולת וכלים נוספים כמו טרקטורים, בובקטים ולעיתים שרוולים לפינוי פסולת (במקרה ומדובר בבניין רב קומות).

החלטתם לפנות בעצמכם את הפסולת? טעות חמורה!

אדם פרטי אינו יכול לפנות את הפסולת בצורה עצמאית לאתר פינוי מורשה ובטח שאסור לו לפנות אותה לשטחים פתוחים, יערות וכד'. העובר על החוק ייענש בחומרה בעזרת קנסות ואפילו מאסר. גם אם לקחתם חברה לא חוקית אשר מפנה את הפסולת שלכם, האחריות והעונש יוטלו גם עליכם. על כן, חשוב לבדוק מראש אם הקבלן שאתם פונים אליו הוא מורשה.

למה חשוב לפנות את פסולת הבניין?

פסולת בניין אשר מושלכת בשטחים פתוחים, פאתי ערים או ביערות היא מסוכנת לסביבה ולבני האדם כאחד. בעלי חיים שונים נפגעים בצורות שונות מהפסולת. הפסולת עלולה לזהם את האדמה עליה היא יושבת וכן גם את מי התהום. בנוסף, התלקחות של הפסולת (שהיא בהחלט אפשרית בגלל החומרים שהיא מכילה) תפיץ גזים רעילים ומסרטנים לאוויר שיהרגו בע"ח ויגרמו למחלות אצל בני האדם. על כן, יש לפנות את פסולת הבניין אך ורק לאתרים מורשים בהם מטפלים בפסולת- ממיינים אותה למיחזור ולהטמנה כך שייווצר כמה שפחות נזק ואפילו תיווצר תועלת להכנת חומרים ומוצרים חדשים.

סגור לתגובות.