קבלן בנייה רשום בישראל

בישראל הולכים ומוקמים מדי יום בתים ובניינים חדשים. במקביל, מתקיימים פרויקטים רבים של שיפוץ ושיקום, הריסה ובניה, חיזוק ותוספות. לא משנה אם מדובר בעבודות של תשתית, שלד, שיפוצים או כל עבודה אחרת, תמיד חשוב לבחור נכון את קבלן הבניה. בחירה נכונה מתחילה בשאלה האם מדובר באיש מקצוע רשום. מי שלא בוחר קבלן בנייה רשום בישראל עשוי לשלם על כך ביוקר, בכל רמה שהיא.

בטיחות, איכות, מיומנות

כאשר רוצים להבין במה נבדל קבלן בניה רשום לעומת קבלן שאיננו רשום ואינו מפוקח הרי שיש כמה וכמה קריטריונים חשובים.

  • ביקורת – קבלן בנייה רשום חייב להיות אדם שאיננו רק עומד בסטנדרטים מקצועיים תיאורטיים. זהו איש מקצוע שיכולתו עברה ביקורת ורק אז הותר לרישום.
  • רמה מקצועית – קבלן בנייה בישראל לא יכול להיות רשום אם אין ברשותו רמה מקצועית טובה או טובה מאוד. הרישום מתבסס בין היתר על ניסיון בקידום פרויקטים שונים, בהיקף מינימלי כפי שקבוע בתקנות.
  • אמינות – מי שאמינותו מוטלת בספק, מי שיושרו האישי או המקצועי מוטלים בספק, רישומו בהחלט עשוי להימחק. אמנם, חשוב להתקשר עם איש מקצוע אמין לאחר בדיקות נוספות, אולם רישום בפנקס הקבלנים הוא סף חשוב לעניין זה.
  • סווג מקצועי – מכיוון שהקבלנים הרשומים אינם אחידים, הם מסווגים באופן כזה שניתן לברר את יכולותיהם המקצועיות ואת היקף הפרויקטים שהם מורשים לבצע. אלה הם מדדים חשובים מאוד ואובייקטיביים לכל עבודות בניה משמעותיות.

לסיכום הדברים – קבלן בניה רשום בארץ עומד בקריטריונים מקצועיים ואיכותיים, עם סטנדרטים של בטיחות, מיומנות ואמינות.

לא לוקחים סיכונים

מבנה שמוקם של על פי סטנדרטים ראויים, פרויקט שלא נלקחים בו בחשבון כל השיקולים המקצועיים, עשוי להיות בעייתי, בלשון המעטה. למעשה, במידה ובוחרים אדם שאיננו קבלן רשום לביצוע עבודות בניה עשויים לקבל תוצאות מסוכנות ממש. דבר זה נכון הן לגבי מבנים שלמים והן כאשר מדובר בעבודות שנעשות במבנה קיים.

על מנת להימנע מסיכונים וכדי שלא לשקוע בבוץ, הן מבחינה כספית והן מבחינת בטיחות מבנה, אין להתפשר ויש לבחור אך ורק קבלן רשום. כך, הביצוע יהיה בטוח, צמוד לתוכנית ובהתאם למפרט.

סגור לתגובות.