עבודות בטון

מדינת ישראל נמצאת בתנופת בניה מואצת והראייה לכך היא עשרות פרויקטים בתחום התשתיות והבנייה. חלק גדול מהפרויקטים כמו נמלי ים ותעופה, סלילת כבישים ואחרים הם ממשלתיים וחלקם מתבצעים על ידי יזמים פרטיים. כל פרויקט תשתית כולל בתוכו פיתוח של קווי מים וביוב, בניית מתקני תקשורת, הקמת גשרים, חציבת מנהרות ועוד. פרויקטים של בניה כוללים הקמת בניינים רבי קומות, מגדלי משרדים, מפעלים ועוד. בכל העבודות הללו עושים שימוש בכמויות רציניות מאוד של בטון לסוגיו. הבטון הינו חומר קשה ויש צורך בטכנולוגיה מתקדמת ומקצועית כדי לעבדו בצורה מוצלחת. עיבוד בטון נעשה על ידי מפעלים שונים שמייצרים מוצרי בטון שונים. גם קבלנים רבים עוסקים בהתקנת מוצרי בטון והם עושים זאת במסגרת הקמת פרויקטים ובעת שיפוצים.

עבודות בטון

עבודות בטון נפוצות

ניסור בטון מתבצע בפרויקטים שונים של שיפוצים ובניה. את העבודה מבצעים בעזרת מכשיר חיתוך בעל ראש יהלום. יהלום הוא חומר טבעי קשה שמצוי בטבע. בעזרת מיכון חשמלי מסיבי זה ניתן לחתוך קירות, רצפות, צינורות, קוביות עם בטון בעובי ניכר ועוד. הניסור מתאים גם לקירות מזוינים של מקלטים וחדרי בטחון. שיטה זאת נוחה ומהירה יותר מאשר השיטות האחרות שכוללות שימוש בפטישי אוויר. לדוגמא: פתיחת חלון בקיר בטון: בעזרת מכונת ניסור בטון יוצרים חור בדיוק מקסימאלי. בעת הניסור לא נפגע שטח הקיר ולא נוצרים בו שברים או סדקים מיותרים. כל מה שנותר הוא רק לבצע עבודות גמר של טיח וצבע שלאחריהם ניתן יהיה להתקין את החלון הרצוי.

קידוח

אחד השלבים בביצוע עבודות בטון הוא קידוח בבטון. הקידוח מתבצע במספר הזדמנויות. כאשר יש צורך לקדוח במתקנים העשויים בטון וביניהם: עמודים, חומות, תקרות ועוד. קידוח זה נעשה באמצעות מקדחות מסיביות עם ראש יהלום שמסוגלות לחדור בטון בעובי רב. קידוח זה הינו מהיר וחד ואינו גורם לסדקים ושברים מיותרים בשטח הקרוב למקום הקידוח. קידוח בטון מותאם בצורה מושלמת לצורך יצירת פתחים לצנרת מים, למייבש כביסה, לתעלות חשמל,  וונטות ועוד. ניתן לקדוח בקטרים שונים על פי הצורך. בעלי מקצוע מיומנים הם אלו שמבצעים קידוח בבטון מאחר וכל העבודה מחייבת שליטה מרבית על המקדחים.

ביקוע

ביקוע בטון הינה עבודה מקומית ונקודתית שאינה מצריכה ניסור קיר שלם. היא מתבצעת על ידי מקדחות מיוחדות או מקדחות הידראוליות. מדובר בעיקר על עבודות לשינויים בחיווט פנימי, להזזת צנרת אינסטלציה, גז, חשמל וכיוצא בזה. הביקוע אינו גורם לנזקים סביבתיים וכל התיקון הופך למדויק ואסתטי. מומלץ להשתמש בשירותי בעלי מקצוע בעלי ידע וניסיון בתחום של עבודות בטון. קבלנים וחברות המבצעים עבודות אלו באמצעות צוות עובדים מיומן המצויד בכלי עבודה משוכללים יספקו עבודה נקייה ובטוחה. מוצרי בטון שיוצרו במפעלים מודרניים יתאימו באופן מושלם לייעודם החשוב. מוצרי בטון אלו מיוצרים באיכות גבוהה עם מקדם בטיחות גבוה מאוד.

סגור לתגובות.