בניה טרומית

התיאור הטוב ביותר לתיאור בניה טרומית הינו: בנייה קלה של בתים, משרדים ועוד.
אם בעבר, הורגלנו לבניה הסטנדרטית מבטון, אשר נמשכה זמן רב ועלתה לנו כסף רב, כיום קיימת שיטה חדשה שבאמצעותה אנו יכולים לחסוך בעלויות, לגרום מינימום נזקים לכל הקשור בסביבה והאיכות שלה וכן לקבל את אותו בית או מבנה שהזמנו בלפחות מחצית מהזמן של שלוקח לבנות בית בבנייה סטנדרטית.

לכן, אין זה מפליא, כי רבים מעדיפים בנייה קלה או במינוח המקצועי: 'טרומית' למטרות שונות.
שיטת בניה זו יכולה לספק את התוצר המוזמן לא רק ללקוחות פרטיים המעוניינים בבית, אלא גם ללקוחות עסקיים המעוניינים במשרד, לקיבוצים מעוניינים ביחידות דיור חדשות, מושבים, מוסדות ציבוריים והרשימה עוד ארוכה.
אם אתם נרתעים משיטת בנייה זו משום שאינכם מכירים אותה (את יתרונותיה וחסרונותיה), נוכל להרגיע אתכם בכל שנאמר לכם כי שיטת בנייה זו נהוגה כבר עשרות שנים במדינות מעבר לים, לרבות ארצות הברית.

יתרונותיה של הבניה הקלה
פירוט יתרונותיה של הבנייה הטרומית או הבנייה הקלה, תמחיש לכם בצורה הטובה ביותר מדוע כמות האנשים הבוחרת בה מדי שנה, הולכת וגדלה:
חיסכון בזמן- לעיתים אנו עומדים במגבלות זמן ואנו נדרשים להעמיד מבנה תוך מספר ימים או שבועות ואין אנו יכולים לאפשר לעצמנו בניה סטנדרטית. בניה קלה הינה בניה אשר מתבצעת בפרק זמן קצר ביותר.
למעשה, הבניה הקלה (טרומית), מתבצעת על ידי קירות גבס וחלקים שלמים נוספים המובלים אל המקום ובמצבים רבים ניתן לראות כי כל המבנה (אשר הוקם במתחם המפעל) מובל ומוצב בשטח שבו מתעתד הלקוח להתגורר.

חיסכון בכל הקשור אל בירוקרטיה – כל מבנה שעלינו לבנות, כרוך בהתנהלות אל מול הרשויות השונות של המדינה, לעיתים ההתנהלות הינה ארוכה ומורכת ואין אנו מצליחים להשיג את האישורים בזמן, אם בכלל.
מי שבוחר בבניה טרומית אינו צריך להיות מעורב בשום תהליך, החברה הבונה לו את הבית הטרומי כבר תדאג לכל הקשור למבנה.
צמצום עלויות – לעיתים יש ברי מזל אשר יורשים שטח בו הם יכולים לבנות את בית חלומותיהם.
אף על שאין הם צריכים להשקיע כסף ברכישת השטח לא תמיד יש להם סכום זמין לבניית הבית ועל כן הם יכולים לבקש כי יבנו את ביתם בשיטה הטרומית, אשר אינה מצריכה השקעה כספית גדולה.
חומרים- את הבניה מבצעים לרוב מחומרים קלים, כגון: זכוכית, אלומיניום, פלדה, לוחות גבס, אלומיניום ועוד.
ניידות- הבניה הינה מודולארית וניתן להעביר אותה ממקום אחד אל מקום אחר.

לסיכום, היתרונות עולים על החסרונות
כמובן שלכל שיטת בנייה יש את החסרונות שלה, אך השאלה העומדת על הפרק הינה: האם היתרונות של הבנייה הטרומית עולים על חסרונותיה או על יתרונותיה של הבנייה הסטנדרטית.
התשובות לשתי השאלות הינן: כן ולכן כמות גדולה כל כך של אנשים בוחרים בשיטת בנייה זו.